Close

Tiles

Posted on: Jun 11, 2020 | Author: shopzone |
(0) (259)

TRINKELIŲ KLOJIMO TECHNOLOGIJA


VIETOVĖS ĮVERTINIMAS IR PARUOŠIMAS


Kiekviena vieta yra unikali, todėl visų pirma pas jus atvyksime, apžiūrėsime vietovę, įvertinsime nuolydžius, gruntą, sudarysime įgyvendinimo planą ir jį aptarsime su Jumis. Prieš rengiant pagrindą privalo būti suformuoti lygūs paviršiai ir tinkami nuolydžiai. Jeigu gruntas yra molingas, būtina nukasti pamatus su nuolydžiais, nes pavyzdžiui palijus vanduo bėga per visus sluoksnius žemyn ir pasiekus molingą gruntą prie neigiamos temperatūros užšalus vandeniui jis gali pradėti kilnoti pagrindus.


SMĖLIO IR ŽVYRO PAGRINDAS


Nuėmus sankasą pradedami smelio ir žvyro pagrindo įrengimo darbai. Pradedama nuo pirmojo smėlio sluoksnio, kuris atsakingas už apsaugą nuo šalčio ir storis parenkamas atsižvelgus į dugne esantį gruntą. Svarbu, kad sutankinus smėlį, jis būtų pakankamai pralaidus vandeniui.


SKALDA


Tvirtam pagrindui sudaryti yra pilama stambi, kampuota skalda, kurios sluoksnis priklauso nuo vietos paskirties. Jeigu danga skirta važiuojamąjai daliai, tuomet skaldos prireiks apie 15 cm, pėsčiųjų takams prireiks mažiau, 7-8 cm skaldos sluoksnio. Skaldos sluoksnis, kaip ir smėlio – žvyro sluoksnis sulyginamas vibro plokštėmis.


ATSIJŲ SLUOKSNIS


Išlyginus skaldą pilamas 3-4 cm atsijų sluoksnis, kuris užtikrina vandens praleidimą ir plytelių stabilumą ne tik šiltuoju, bet ir šaltuoju metu, kada prie neigiamos temperatūros netinkamai paruošus pagrindą, plytelės gali išsikraipyti.


BETONINIŲ TRINKELIŲ KLOJIMAS


Paruošus pagrindą pradedamas betoninių trinkelių klojimas. Pačios trinkelės būna skirtingų storių dėl jų galimos paskirties. Mažiausio pločio bus plytelės skirtos vaikščiojimui, toliau storesnės skirtos lengvajam transportui ir pačios tvirčiausios skiriamos vietoms, kur numatomas sunkiojo transporto judėjimas. Baigus kloti trinkeles, jų tarpai užpildomi smulkiomis atsijomis, kvarciniu smėliu ar specialiais užpildais (gali būti įvairių spalvų). Specialūs užpildai neleis augti žolėms. Užpildžius tarpus trinkelės nušluojamos, suvibruojamos su guminiu padu ir dar kartą užšluojama atsijomis.


BORDIŪRŲ ĮRENGIMAS


Norint padaryti plytelėms stabilią ir patikimą atramą, dedami bordiūrai. Dangos kraštuose įrenginėjami vejos borteliai, o važiuojamosios dalies kraštuose naudojai kelio bortai. Vietoje vejos bortelių, plytelių kraštuose galima siaurai išbetonuoti, o betoną vėliau rekomenduojama nudažyti, kad neįsigertų drėgmės ir būtų apsaugota šalia betono auganti žolė nuo spalvos pakeitimo.


TRINKELIŲ KLOJIMO KAINOS


 Trinkelių klojimo kainos


  *nurodytos kainos be PVM


BORTELIŲ ĮRENGIMO KAINOS


Bortelių įrengimo kainos


 *nurodytos kainos be PVM


Share YouTube video

Latest Posts

Ghent Travel Guide and 9 Things to do with Family
One day in Ghent, Belgium. Worth to visit.
on Jan 15, 2019 | by My Family Travel Zone
Things to do in Brussels with kids in 4 Days
Our family spent four days in Brussels with kids and visited 14 places that we would love to share with you. You will...
on Aug 21, 2018 | by My Family Travel Zone
Baltic amber jewelry in Art Center of Baltic Amber
Amber road, studio, history, and gallery.
on Jan 10, 2018 | by My Family Travel Zone
Christmas Run | Eurovaistinės Nykštukų Kalėdinis bėgimas |2017
Great Sunday event in Vilnius, Lithuania
on Dec 17, 2017 | by My Family Travel Zone
Close